joomla templates top joomla templates template joomla

Półmaraton Chełmżan

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża sport

W tym roku w biegach startowało ponad 150 biegaczy z całej Polski. Jednak największym sukcesem organizowanego już po raz 12 półmaratonu jest coraz większy udział chełmżan.

Z Polskim Radiem PIK po gminie

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Cały czas można głosować za pomocą sms lub internetowo na Gminę Chełmża w ramach trwającego konkursu Radia PIK o miano najatrakcyjniejszej gminy w województwie kujawsko-pomorskim (www.radiopik.pl/59 ). 

Mecz z transmisją na żywo

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

W najbliższą sobotę 24 maja osoby, które nie mogą osobiście kibicować w Kończewicach zapraszamy na kolejną transmisję na żywo. O godzinie 16:00 rozpocznie się mecz pomiędzy Klubem Sportowym Gminy Chełmża "Cyklon" 

Koła Gospodyń Wiejskich na Wyjeździe

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Najsłynniejsze polskie uzdrowisko – Ciechocinek odwiedziła w ostatnim czasie grupa prawie 130 osób z Gminy Chełmża. Wyjazd ten dedykowany był w nagrodę aktywnym paniom działającym w Kołach Gospodyń Wiejskich.

Wynik biegów ulicznych dla dzieci

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża sport

Wynik biegów ulicznych dla dzieci z okazji XII Półmaratonu Chełmżyńskiego Biegi Uliczne - 1 maja 2014. ( impreza współtowarzysząca PÓŁMARATONOWI CHEŁMŻYŃSKIEMU )

Turniej o awans do II ligi

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża sport

Turniej otworzył mecz gospodarzy z drużyną z Wielunia. Miejscowi bez większych problemów poradzili sobie z rywalem i odnieśli pewne zwycięstwo 3:0. Zdecydowanie najłatwiejszy dla Chełmżan był pierwszy set, w którym rywale dopiero wchodzili na właściwe tory. 

Sukcesy edukacyjne gimnazjalistów wynagrodzone.

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

11 kwietnia 2014r w CKU w Toruniu odbyła się Gala Laureatów Konkursów Przedmiotowych dla Gimnazjów organizowanych przez Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy. Sukcesy edukacyjne zanotowały Gimnazja z terenu Powiatu Toruńskiego m.in. Gimnazjum w Dobrzejewicach, Gimnazjum z Obrowa i Gimnazjum z Lubicza.

Stawiają na czystą i tanią energię

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Stawiają na czystą i tanią energię – do 9 czerwca czas na złożenie deklaracji w UG

Europejska Biblioteka w Zelgnie

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

WARTO TO MIEJSCE ODWIEDZIĆ Tegoroczny Dzień Bibliotekarza i Bibliotek stał się okazją do zainaugurowania działalności Biblioteki Samorządowej w Zelgnie w nowych pomieszczeniach w odrestaurowanej pastorówce. Udział w tym uroczystym wydarzeniu wzięli przedstawiciele samorządów gminnego i powiatowego oraz bibliotekarze przybyli z powiatu, przedstawiciele organizacji skupiających środowiska bibliotekarzy polskich, przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych, mieszkańcy i czytelnicy. 

Sygnalizacja na ważnym skrzyżowaniu

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Rozpoczyna się budowa sygnalizacji świetlnej w Kończewicach pod Chełmża na skrzyżowaniu DW nr 551 z DK nr 91. Kierowcy w ciągu najbliższych tygodni muszą liczyć się z niewielkimi utrudnieniami. Zarząd Dróg Wojewódzkich apeluje o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności. 

Zaproszenie do Dąbrowy Chełmińskiej

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza, Biuro Powiatowe w Bydgoszczy zaprasza na spotkanie szkoleniowo-informacyjne dotyczące płatności bezpośrednich oraz finansowego wsparcia rolników w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich PROW2014-20.

Wyjazd do Górzna

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Mimo, że wycieczki piesze – jako jedna z form rekreacji dla mieszkańców Gminy Chełmża na nadchodzący sezon już ruszyły, to tegoroczną edycję projektu gminnego pn.

Gęś na sposób etnograficzny w Muzeum Etnograficznym w Toruniu.

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

Muzeum Etnograficzne w Toruniu zaprasza na wykład z pokazem oraz warsztaty - Gęś na sposób etnograficzny. Na spotkaniu będzie można dowiedzieć się m.in. w jaki sposób dawniej hodowano gęsi, jaką rolę odgrywały te ptaki w tradycyjnym folklorze, a także jak przygotować gęsie pióro do pisania. Uczestnicy spróbują także swoich sił w pisaniu za jego pomocą.