joomla templates top joomla templates template joomla

KS Chełmża zwyciężył 3:0

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW hali sportowej OSiT odbył się mecz piłki siatkowej KS Chełmża i LZS „Jastrzębie” Lipno. Gospodarze dość gładko pokonali zawodników z Lipna wygrywając wszystkie sety.

Program Comenius: Gronowo - Almeria

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt23.10.2011 r. grupa uczniów klasy II Tr Zespołu Szkół, CKU w Gronowie wraz z opiekunami: Katarzyną Marską i Markiem Janiszewskim, udała się na wycieczkę szkoleniową do Almerii w Hiszpanii. Wyjazd doszedł do skutku dzięki programowi „Comenius”, którego głównym celem jest rozwijanie wśród młodzieży i kadry nauczycielskiej wiedzy o różnorodności kultur oraz poszerzanie kompetencji w zakresie działania nowatorskich projektów na przykładzie silnika Stirlinga.

Relacja z gminnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości

gminachelmza.pl ; K.Orłowska włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altW tegorocznych obchodach 11 listopada jak co roku w Kończewicach licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy i okolicy, bo świętowano wyjątkowo uroczyście. Oprócz apelu w Miejscu Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków” i akademii patriotycznej przygotowano m.in. prezentacje historycznego sprzętu wojskowego.

Uczcimy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

powiattorunski.pl ; Katarzyna Orłowska włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altUroczysty apel w Miejscu Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków”, wystawa i pokazy sprzętu wojskowego, akademia patriotyczna z udziałem młodzieży złożą się na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach. Obchody Narodowego Święta Niepodległości zaplanowane zostały na dzień 5 listopada br. Organizatorzy do udziału w obchodach zapraszają mieszkańców powiatu toruńskiego.

Otwarcie kancelarii notarialnej

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW związku z otwarciem w Chełmży, przy ul. Szewskiej 17B kancelarii notarialnej zmienił się zakres kompetencji Burmistrza Miasta Chełmża. W związku z powyższym w Urzędzie Miasta Chełmża nie będzie można już uzyskać poświadczania własnoręczności podpisu oraz potwierdzania dokumentów za zgodność kserokopii z oryginałem.

Uczcimy 93 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altUroczysty apel w Miejscu Pamięci Narodowej Kopiec „Ziemia Polaków”, wystawa i pokazy sprzętu wojskowego, akademia patriotyczna z udziałem młodzieży złożą się na gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kończewicach.

Nowe zasady dofinansowywania zajęć ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altOd 27.10.2011 r. obowiązuje rozporządzenie dotyczące zasad dofinansowania ze środków tego Funduszu zajęć sportowych dla uczniów, prowadzonych przez kluby działające jako organizacje pozarządowe, tj. m.in. stowarzyszenia. Na mocy art. 133 ustawy z 26 października 1982 r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi

"Gęsie mliko" w Muzeum Etnograficznym

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altMuzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Centrum Badań nad Historią i Kulturą Wyżywienia (Stacja naukowa PTH) oraz Instytut Historii i Archiwistyki UMK zapraszają na wykład prof. Jarosława Dumanowskiego "Gęsie mliko": tajemnice kuchni staropolskiej oraz promocję nowych książek o kuchni staropolskiej:

Zapraszamy do konsultacji programu współpracy z trzecim sektorem

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Wójt Gminy Chełmża zaprasza organizacje pozarządowe oraz inne podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego wymienione w art.3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie do zgłaszania uwag do projektu Programu współpracy Gminy Chełmża z organizacjami pozarządowymi na rok 2012.

Pieniądze dla przedsiębiorców i rolników

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altJuż od 14 listopada br. przedsiębiorcy i rolnicy z obszaru Ziemi Gotyku będą mogli za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania Ziemia Gotyku w Brąchnówku składać wnioski do Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 o przyznanie pomocy w zakresie „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw” i „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

Wyniki konsultacji projektu "Programu współpracy..."

powiattorunski.pl ; Joanna Rybitwa włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altKonsultacje projektu Programu współpracy Powiatu Toruńskiego z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2012, zwanego dalej "Programem"

Wystawa Kazimierza Dembowskiego

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW Galerii pod Ratuszem otwarto wystawę znanego w Chełmży i okolicy rzeźbiarza Kazimierza Dembowskiego.

Najlepszy Wolontariusz pilnie poszukiwany!

powiattorunski.pl ; Joanna Rybitwa włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altStarostwo Powiatowe w Toruniu po raz pierwszy ogłasza konkurs na „Wolontariusza Roku Powiatu Toruńskiego”. Celem Konkursu jest propagowanie idei wolontariatu, kształtowanie postaw prospołecznych oraz wyrażenie podziękowania tym, którzy bezinteresownie działają na rzecz innych.