joomla templates top joomla templates template joomla

Pociąg "KO-PIERNIK" odwiedził Chełmżę

R.Ż/eSerwis.info; fot: W.Ż/Chelmza.eSerwis.info włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Podobnie jak w poprzednich latach pociąg "Ko-piernik" przejechał przez miasta województwa kujawsko-pomorskiego umożliwiając podróżnym wyjątkową okazję jazdy pociągiem z parowozem, który ma kilkadziesiąt lat.

Komunikat ws. dopłat do materiału siewnego

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany (Dz. U. 2015 r., poz. 485). 

Nowy sezon na rekreację

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Pierwsze wyjście nordic - walking 22.03.2015 r. z przystanku - Kiełbasin już za nami ! Jak co roku, tak i tym razem sama p. Sołtys Sołectwa Ewa Kasprzak wraz z Radą Sołecką nie tylko zadbała o trasę wycieczki, ale również o poczęstunek dla jej uczestników. W to niedzielne, słoneczne popołudnie udało nam się zebrać grupę 28 osób. Bez problemów przeszliśmy ponad 10 km. Odwiedziliśmy również miejsce Pamięci Narodowej w Mlewie. 

„Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Drugi Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę” zgromadził na starcie 38 graczy (10 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Brus, Gdańska i Nowej Karczmy. 

Koncert Piotra Nalepy

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

W Chełmżyńskim Ośrodki Kultury odbył się koncert poświęcony twórczości Miry Kubasińskiej i Tadeusza Nalepy. Jako gitarzysta wystąpił Piotr Nalepa syn sławnych muzyków. Organizatorem koncertu pod nazwą „Piotr Nalepa Breakout Tour” był Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu. 

Przypominamy - przeterminowane leki

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

W celu przypomnienia zasad segregacji odpadów komunalnych informujemy, iż przeterminowane leki uznane są za odpady niebezpieczne. Leki składają się z wielu związków chemicznych, które po terminie ich przydatności stanowią potencjalne zagrożenia dla zdrowia i środowiska.

Dobro pacjenta najważniejsze.

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Podstawową opieką medyczną na terenie gminy zajmuje się Samodzielny Publiczny Ośrodek Zdrowia w Zelgnie z filią w Nawrze. SPOZ zapewnia na co dzień mieszkańcom gminy opiekę internistyczną, pediatryczną oraz stomatologiczną. W Zelgnie działa także gabinet specjalisty rehabilitacji. Do tego jeszcze wykwalifikowana kadra i personel i mieszkańcy mogą być już spokojni o swoje zdrowie. Na pewno do sprawnego funkcjonowania placówki wiele wnosi taki organ jakim jest Rada Społeczna działająca przy SPOZ, której kadencja właśnie dobiegła końca. 

Zakończyli Urząd Sołtysa

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Podziękowania za zaangażowanie i pracę poświęconą zaspakajaniu potrzeb lokalnej społeczności podczas pełnienia funkcji Sołtysa Sołectwa złożone zostały dziesięciu osobom, którym w ostatnich latach przyszło się zmierzyć z tą funkcją. Oprócz wielu miłych słów podziękowania za współpracę, były także chwile wspomnień i humoru.

Aerobik - Tym razem na wyjeździe

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

I kto by pomyślał, że zajęcia sportowe w ramach aerobiku na dłużej zagoszczą w Gminie Chełmża. A wszystko zaczęło się w Sławkowie. Panie na aerobik uczęszczają również w Pluskowęsach, Dźwierznie, Zajączkowie, Skąpem oraz Bielczynach. 

Święto Żołnierzy Wyklętych

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano m.in. I Marsz ku Pamięci Kapitana Mieczysława Szczepańskiego. Organizatorzy, przewidzieli również promocję publikacji „Wilczęta 2. 

Składamy informację o wyrobach zawierających azbest

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Urząd Gminy Chełmża przypomina osobom fizycznym i osobom prawnym posiadającym nieruchomości zlokalizowane na terenie gminy Chełmża, na których wykorzystywane są wyroby zawierające azbest, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 13 grudnia 2010r. w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania...

„Równać Szanse 2015”

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Stwórz z młodymi ludźmi projekt, dzięki któremu poczują się oni ważni i docenieni! Rusza Ogólnopolski Konkurs Grantowy Programu „Równać Szanse 2015” na projekty dla młodych ludzi. Takie, o których będzie głośno w całej okolicy! Takie, które odmienią życie uczestników! Takie, z których to oni sami będą dumni! Nieważna jest dziedzina – ważny jest rozmach, zaangażowanie i samodzielność młodych ludzi.