joomla templates top joomla templates template joomla

BIELCZYNY zaskakują dekoracjami

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

ZAMIAST ZAJĄCA JEST BIEDRONKA Mieszkańcy coraz częściej w ciągu roku zaskakują niezwykłymi dekoracjami swoich miejscowości. Oprócz dekoracji dożynkowych podziwiać możemy inne prawdziwe dzieła sztuki, a wyobraźnia i kreatywność ich autorów nie zna granic. W realizację swoich pomysłów mieszkańcy wkładają dużo serca i pracy. 

Baza pomysłów do Lokalnej Strategii Rozwoju Ziemi Gotyk

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

Zapraszamy mieszkańców obszaru objętego działaniami Lokalnej Grupy Działania "Ziemia Gotyku" (Miasto Chełmża, Gmina Chełmża, Gmina Łubianka, Gmina Łysomice i Gmina Papowo Biskupie) do zgłaszania pomysłów do nowej strategii rozwoju na lata 2015-2022 tworzonej przez Lokalną Grupę Działania "Ziemia Gotyku". 

Sprzedaż nieruchomości w Kuczwałach

bip.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Wójt Gminy Chełmża ogłasza przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż zabudowanej nieruchomości we wsi Kuczwały. Działka nr 99/5 o pow. 0,6752 ha, zabudowania (po kółku rolniczym), cena wywoławcza 156 720,00 zł + 23% VAT. Wadium w wysokości 16 000,00 zł należy wpłacić do dnia 22.05.2015 r. w kasie Urzędu Gminy Chełmża, ul. Wodna 2 lub na konto Gminy Chełmża. Przetarg odbędzie się w dniu 29 maja 2015 r. o godz. 9.00 w Urzędzie Gminy Chełmża, ul. Wodna 2, pok. nr 4.

Komunikat ws. dopłat do materiału siewnego

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Agencja Rynku Rolnego informuje, że w dniu 7 kwietnia 2015 r. zostało opublikowane rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 20 marca 2015 r. w sprawie stawek dopłat do 1 ha powierzchni gruntów ornych obsianych lub obsadzonych materiałem siewnym kategorii elitarny lub kwalifikowany (Dz. U. 2015 r., poz. 485). 

Nowy sezon na rekreację

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Pierwsze wyjście nordic - walking 22.03.2015 r. z przystanku - Kiełbasin już za nami ! Jak co roku, tak i tym razem sama p. Sołtys Sołectwa Ewa Kasprzak wraz z Radą Sołecką nie tylko zadbała o trasę wycieczki, ale również o poczęstunek dla jej uczestników. W to niedzielne, słoneczne popołudnie udało nam się zebrać grupę 28 osób. Bez problemów przeszliśmy ponad 10 km. Odwiedziliśmy również miejsce Pamięci Narodowej w Mlewie. 

„Puchar Chełmży w Czarną Baśkę”

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Drugi Otwarty Turniej pn. „Puchar Chełmży w Czarną Baśkę” zgromadził na starcie 38 graczy (10 drużyn) z Chełmży, Torunia, Grzywny, Łysomic, Chojnic, Brus, Gdańska i Nowej Karczmy. 

"Szlak kredensów przeszłości"

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Ruszamy w gminie ze zbiórką zabytkowych już dzisiaj przedmiotów codziennego użytku i pamiątek rodzinnych. A do utworzonych w ten sposób zbiorów doprowadzi nas „Szlak kredensów przeszłości”. To kolejny pomysł Stowarzyszenia Homo homini na gromadzenie i zachowanie dziedzictwa kulturowego Gminy Chełmża. 

Pociąg "KO-PIERNIK" odwiedził Chełmżę

R.Ż/eSerwis.info; fot: W.Ż/Chelmza.eSerwis.info włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Podobnie jak w poprzednich latach pociąg "Ko-piernik" przejechał przez miasta województwa kujawsko-pomorskiego umożliwiając podróżnym wyjątkową okazję jazdy pociągiem z parowozem, który ma kilkadziesiąt lat.

Dobro pacjenta najważniejsze.

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Podstawową opieką medyczną na terenie gminy zajmuje się Samodzielny Publiczny Ośrodek Zdrowia w Zelgnie z filią w Nawrze. SPOZ zapewnia na co dzień mieszkańcom gminy opiekę internistyczną, pediatryczną oraz stomatologiczną. W Zelgnie działa także gabinet specjalisty rehabilitacji. Do tego jeszcze wykwalifikowana kadra i personel i mieszkańcy mogą być już spokojni o swoje zdrowie. Na pewno do sprawnego funkcjonowania placówki wiele wnosi taki organ jakim jest Rada Społeczna działająca przy SPOZ, której kadencja właśnie dobiegła końca. 

Zakończyli Urząd Sołtysa

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Podziękowania za zaangażowanie i pracę poświęconą zaspakajaniu potrzeb lokalnej społeczności podczas pełnienia funkcji Sołtysa Sołectwa złożone zostały dziesięciu osobom, którym w ostatnich latach przyszło się zmierzyć z tą funkcją. Oprócz wielu miłych słów podziękowania za współpracę, były także chwile wspomnień i humoru.

Aerobik - Tym razem na wyjeździe

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

I kto by pomyślał, że zajęcia sportowe w ramach aerobiku na dłużej zagoszczą w Gminie Chełmża. A wszystko zaczęło się w Sławkowie. Panie na aerobik uczęszczają również w Pluskowęsach, Dźwierznie, Zajączkowie, Skąpem oraz Bielczynach. 

Święto Żołnierzy Wyklętych

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża

Z okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych zorganizowano m.in. I Marsz ku Pamięci Kapitana Mieczysława Szczepańskiego. Organizatorzy, przewidzieli również promocję publikacji „Wilczęta 2.