joomla templates top joomla templates template joomla

Pomysł na wakacje

gminachelmza.pl; K.O włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altTe dzieci i młodzież, które chcą spędzić tydzień tegorocznych wakacji ciekawie, atrakcyjnie, na sportowo i wesoło muszą koniecznie przyłączyć do grupy wakacyjnej tworzonej w Gminie Chełmża. Wspomniana grupa w okresie od 18-24.07.2011 r weźmie udział w akcji wakacyjnej pod nazwą „LEŚNA PRZYGODA” organizowanej na terenie ośrodka rekreacyjno – wypoczynkowego w Zalesiu.

Dzień Dziecka

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altChełmżyńskie dzieci świętowały uroczyście swój dzień. We wszystkich szkołach zorganizowano zabawy i pikniki rodzinne połączone z konkursami dla całych rodzin. W Szkole Podstawowej nr 2 Dzień Dziecka obchodzony był pod hasłem „Dzień bez przemocy” i na znak tego w niebo poszybowały czerwone balony wypuszczone przez dyrektor Alicję Ciach i Marzannę Matyasik. Również na chełmżyńskim rynku na dzieci czekało wiele atrakcji. Maluchy miały do zabawy dmuchane zjeżdżalnie i batuty, a do zabawy zachęcały ich panie z biblioteki miejskiej, które wszystkim dzieciom rozdawały słodkie upominki. Dzień upłynął przy zabawach wspólnym śpiewie i muzyce

52 Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy „Bory Tucholskie-Ziemia Chełmińska”

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altZarząd Oddziału PTTK im. „Ziemi Chełmińskiej” w Chełmnie organizuje w dniach 2-16 lipca 2011 r. na terenie województwa kujawsko – pomorskiego 52 Ogólnopolski Wysokokwalifikowany Rajd Pieszy „Bory Tucholskie-Ziemia Chełmińska”. Patronat nad imprezą objął Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Piotr Całbecki.

Zwrot podatku akcyzowego

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altUprzejmie informujemy, że w związku z otrzymana dotacją od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z przeznaczeniem na zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wypłata podatku akcyzowego nastąpi w dniu 25.05-2011r. (środa) w godzinach od 10.00 do 14.00 w kasie Urzędu Gminy w Chełmży ul. Wodna 2. Środki na konta bankowe zostały przekazane w dniu 24.05.2011r.

Weekend z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altW dniach 27 – 28 maja br Oddział Miejski PTTK w Toruniu wspólnie z Oddziałem Nadgoplańskim PTTK w Kruszwicy organizują po raz 10 imprezę dla dzieci pn. „ Wiosna nad Gopłem”. Impreza jest adresowana dla najmłodszych turystów ze szkół podstawowych. W jej programie przewidziano m.in. zwiedzanie Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia, pokazanie walorów uzdrowiskowych Inowrocławia oraz tężni w Parku Zdrojowym w Inowrocławiu, a także zwiedzanie obiektów zabytkowych w Kruszwicy (zamek piastowski, kolegiata romańska oraz kościół parafialny).

I debata środowiskowa – kierunki rozwoju Szkoły Podstawowej

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altI debata środowiskowa – kierunki rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży „Od lepszej edukacji do lepszej przyszłości” W czwartkowe popołudnie 19 maja 2011 r. w chełmżyńskiej „dwójce” odbyło się niezwykłe spotkanie. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele samorządu terytorialnego debatowali nad kierunkami działania placówki na następne trzy lata. Głównym celem spotkania było przede wszystkim wypracowanie założeń do programu rozwoju szkoły, spotkanie miało również zaktywizować wszystkie podmioty działające w szkole i zintegrować szkołę ze środowiskiem.

„Świetlica ze smakiem”

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altCentrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża zaprasza do udziału w projekcie pn. „Świetlica ze smakiem” współfinansowanym przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Szkolenie będzie trwało od czerwca do września 2011 roku ( 2 x w miesiącu) i będzie obejmowało cykl warsztatów w ramach poszczególnych dziedzin: rękodzieła, zajęć wokalnych, warsztatów kulinarnych oraz warsztatów ogrodniczych. Zajęcia będą prowadzone m.in. przez specjalistów z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury.

Promujcie swoje piękne zielone obejścia

gminachelmza.pl; K.O. włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altMasz piękną zagrodę, działkę, ogródek przydomowy, ukwiecony balkon - zgłoś się na konkurs gminny „Piękna Zagroda”. Wnioski na konkurs można składać jeszcze do 10 czerwca br. w UG w Chełmży, pok. nr 7.Udział w rywalizacji mogą wziąć również ogródki przy obiektach handlowo – usługowych prowadzące działalność na terenie Gminy Chełmża.

Święto wiosny już w niedzielę w Gronowie

powiattorunski.pl; Karolina Bagniewska włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altKolejna edycja Festynu środowiskowego w Gronowie, organizowana w tym roku pod hasłem: „Gronowo kształci zawodowo”, odbędzie się 29 maja 2011 roku na terenie Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie. Uroczyste otwarcie festynu planowane jest na godzinę 15.00.

I debata środowiskowa – kierunki rozwoju Szkoły Podstawowej nr 2 w Chełmży „Od lepszej edukacji do l

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW czwartkowe popołudnie 19 maja 2011 r. w chełmżyńskiej „dwójce” odbyło się niezwykłe spotkanie. Uczniowie, rodzice, nauczyciele i przedstawiciele samorządu terytorialnego debatowali nad kierunkami działania placówki na następne trzy lata. Głównym celem spotkania było przede wszystkim wypracowanie założeń do programu rozwoju szkoły, spotkanie miało również zaktywizować wszystkie podmioty działające w szkole i zintegrować szkołę ze środowiskiem. Oprawę debaty stanowiła wystawka prezentująca dokonania szkoły, różne imprezy i przedsięwzięcia, a także codzienne życie szkolne, czyli „Migawki ze szkolnej ławki”. Spotkanie rozpoczęła dyrektor szkoły Alicja Ciach, która dokonała prezentacji uczestników debaty i przedstawiła jej cele.

Zwrot podatku akcyzowego

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altUprzejmie informujemy, że w związku z otrzymana dotacją od Wojewody Kujawsko-Pomorskiego z przeznaczeniem na zwrot części podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego, wypłata podatku akcyzowego nastąpi w dniu...

40-lecie Związku Emerytów i Rencistów w Chełmży

powiattorunski.pl; Marcin Seroczyński włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altW dniu 16 maja Polski Związek Emerytów Rencistów i Inwalidów obchodził jubileusz 40-lecia powstania. Uroczystości rozpoczęto od mszy św. w chełmżyńskiej konkatedrze, po czym członkowie wraz z zaproszonymi gośćmi udali się do Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Tam po przywitaniu przybyłych i odczytaniu historii Związku przez sekretarza Jadwigę Perschke prezes Jerzy Więckowski wraz z Marią Bołądź przewodniczącą toruńskich emerytów wręczyli honorowe złote odznaczenia Markowi Kuffel, Kazimierzowi Bober, Urszuli Meszyńskiej, Katarzynie Orłowskiej, Grzegorzowi Górtowskiemu, Helenie Dudka, Wandzie Kobusińskiej, Aleksandrze Lewandowskiej, Janinie Fusiara oraz Genowefie Strzałkowskiej.

Koncepcja obwodnicy miasta Chełmża – zabierz głos w sprawach swojego regionu!

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt
Pełną parą ruszyły prace nad II etapem opracowania studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego budowy obwodnicy miasta Chełmża w ciągu drogi wojewódzkiej nr 551. Firma Roden Road Design Polska Sp. z o.o. na zlecenie Zarządu Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy opracowała cztery warianty trasy. Zakres koncepcji obejmuje odcinek od m. Kończewice (skrzyżowanie z drogą powiatową nr 2016C do Łubianki) do m. Pluskowęsy (rejon skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 649 ).