joomla templates top joomla templates template joomla

Ludowo i twórczo w Dobrzejewicach - już 27 maja!

powiattorunski.pl; Janusz Iwański włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altDyrektor Zespołu Szkół – Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego im. Prymasa Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Dobrzejewicach serdecznie zaprasza zespoły folklorystyczne, artystów i twórców ludowych do udziału w VII Festiwalu Twórczości Ludowej im. Edwarda Nowaka. Impreza odbędzie się w dniu 27.05.2011 r, w hali sportowej Gimnazjum i Liceum, wg poniższego porządku: • godz.9.45. złożenie kwiatów na pomniku śp. Edwarda Nowaka • godz.10. powitanie zespołów, artystów i gości Festiwalu • godz.10.15-14.00 – prezentacje zespołów na scenie i wystawa prac • około godz.14.00 nagrodzenie zespołów • około 14.30 degustacja potraw tradycyjnych i swojskich.

ŚWIĘTO STRAŻAKA

gminachelmza.pl ; ( K.O.) włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altCo roku 4 maja w dzień Świętego Floriana, swoje święto obchodzą strażacy. W naszej gminie funkcjonuje osiem jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w miejscowościach: Skąpe, Zelgno, Grzegorz, Świętosław, Szerokopas, Kuczwały, Kończewice ( Zakładowa OSP), Zajączkowo. Uroczyste obchody Gminnego Dnia Strażaka zaplanowane zostały na dzień 7 maja w Zelgnie. Uroczystość zainauguruje o godz. 14.00 uroczysta msza św. w pobliskim kościele parafialnym w Dźwierznie w intencji za pomyślną służbę druhów – ochotników.

KRUS sfinansuje wczasy dla dzieci i młodzieży z naszego regionu!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altOd 1993 roku Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego organizuje w czasie letnich wakacji turnusy rehabilitacyjne dla dzieci rolników - ubezpieczonych lub świadczeniobiorców KRUS. Z tegorocznych wczasów skorzystać mogą dzieci w wieku od 7 do 15 lat, cierpiące na choroby układu oddechowego i ruchu, których przynajmniej jedno z rodziców (prawnych opiekunów) uprawnione jest do świadczeń w KRUS.

Wybierz z nami „Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego 2010”

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altStarostwo Powiatowe w Toruniu po raz pierwszy ogłasza konkurs na „Sołtysa Roku Powiatu Toruńskiego 2010”. Celem konkursu jest promowanie najbardziej aktywnych sołtysów z terenu Powiatu Toruńskiego, którzy podejmują działania na rzecz integracji społeczności lokalnej, dbają o rozwój sołectwa i gminy. Kandydatury do udziału w Konkursie mogą zgłaszać rady sołeckie, mieszkańcy (min. 10 osób), rady parafialne, Koła Gospodyń Wiejskich, organizacje pozarządowe, w tym Ochotnicze Straże Pożarne, władze samorządowe (wójtowie, rada gminy) oraz radni samorządowi. Do udziału w Konkursie może zostać zgłoszony sołtys, który swoją funkcję pełni co najmniej jedną pełną kadencję.

Dobry start Combatu

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Po zimowej przerwie modelarze chełmżyńskiej sekcji Combat, rozpoczęli sezon udanym startem w XV Mistrzostwach Polski Modeli Lotniczych w Toruniu. Złote medale i tytuł Mistrza Polski zdobyli juniorzy Mateusz Gołębiewski w kat. F 4 I B i Łukasz Banaszak w kat. F4IŚ. Wicemistrzostwo i srebro wywalczyli Joanna Wantowska w kat. F4ID, Dominik Rajewski w kat. F4IB oraz Łukasz Banaszak w kat. F4IA. Trzecią lokatę i brązowy medal zdobył Mateusz Rybacki.

Targi turystyczne

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW centrum Targowym „Park” w Toruniu odbyły się targi turystyczne, w których Chełmżę reprezentowała Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna oraz Klub „Niteczka”. Stoisko chełmżyńskie było zaopatrzone w materiały promujące naszą miejscowość i jej walory turystyczno – wypoczynkowe. Obok Chełmży prezentowały się takie miasta jak: Ustka, Borne Sulinowo, miejscowości Borów Tucholskich i Mazur. Wszystkie miasta zachęcały do przyjazdu, a każde z nich ma do zaoferowania coś niezwykłego.

Zdobądź Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy na obsługę Internetu

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altCentrum Technologii Informacyjnych e-Misja w okresie od 1.01.2011 r. do 31.03.2012 r. realizuje projektu "e-pracownik", współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach projektu przeprowadzonych zostanie szesnaście bezpłatnych szkoleń z zakresu podstaw obsługi Internetu. Ich ukończenie daje możliwość uzyskania bezpłatnie certyfikatu ECDL e-Obywatel honorowanego w całej Europie.

BAJKOWY KOROWÓD

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altZ okazji Tygodnia Bibliotek i w ramach Konkursu Grantowego „Aktywna Biblioteka” – „Biblioteka oknem na świat-promocja Biblioteki, książki i informacji” Chełmżyńska Książnica przy współpracy Przedszkoli zorganizowała Paradę Bajkowych Postaci, który miał na celu propagowanie książki nie tylko wśród dzieci. W akcję włączyły się władze miasta Chełmży i starostwa powiatowego w Toruniu. Punktualnie o godz. 9.30 kolorowy, bajkowy korowód wyruszył z Rynku maszerując ulicami miasta do Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Piękny korowód wstrzymał ruch, mieszkańcy z ciekawością oglądali barwny korowód wychodzili z domów aby sprawdzić co się dzieje.

AKCJA WIOSNA

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altZapraszamy wszystkich mieszkańców i instytucje z terenu gminy o przystąpienie do uporządkowania swoich posesji i terenów komunalnych. Wiosna i jej warunki pogodowe są sprzyjającym okresem do wykonania tego typu czynności. Posprzątajmy swoje posesje, obejścia i nasz wspólny dom, którym jest gmina. Piękna, schludna i estetyczna przyniesie nam szczególnie w okresie wiosennym i przedświątecznym wiele satysfakcji i radości. Organizator akcji : UG Chełmża – Referat Gospodarki Komunalnej.

Posprzątajmy Gminę!

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altZapraszamy wszystkich mieszkańców i instytucje z terenu gminy o przystąpienie do uporządkowania swoich posesji i terenów komunalnych. Wiosna i jej warunki pogodowe są sprzyjającym okresem do wykonania tego typu czynności. Posprzątajmy swoje posesje, obejścia i nasz wspólny dom, którym jest gmina. Piękna, schludna i estetyczna przyniesie nam szczególnie w okresie wiosennym i przedświątecznym wiele satysfakcji i radości. Organizator akcji : UG Chełmża – Referat Gospodarki Komunalnej. Ważne informacje dla uczestników akcji porządkowej: rękawice i worki udostępniane bezpłatnie będzie można pobrać u sołtysów lub bezpośrednio w referacie GK w UG Chełmża.

Kredkami i pędzlem o bezpieczeństwie na wsi

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altPrezes Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego ogłasza I Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Bezpiecznie na wsi”, objęty honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marka Sawickiego i patronatem medialnym czasopisma "Agro Serwis". Współorganizatorami konkursu na terenie województwa kujawsko-pomorskiego są: Państwowa Inspekcja Pracy w Bydgoszczy oraz Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Do udziału w konkursie zapraszamy uczniów szkół podstawowych. Najlepsze prace plastyczne będą nagradzane na każdy etapie eliminacji.

Mistrzostwa Nauczycieli, Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altStarostwo Powiatowe w Toruniu wraz z Zespołem Szkół, CKU w Gronowie już po raz XI organizuje Powiatowe Mistrzostwa Nauczycieli, Radnych i Pracowników Samorządowych w Tenisie Stołowym. Mistrzostwa adresowane są do radnych gminnych i powiatowych, pracowników urzędów gmin (miasta), starostwa powiatowego oraz pracowników (w tym nauczycieli) jednostek prowadzonych przez samorządy z terenu powiatu toruńskiego. Mistrzostwa odbędą się 2 kwietnia 2011r. o godz. 10:00 w sali gimnastycznej Zespołu Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie.

Organizacja roku szkolnego 2011/2012 (od dnia 1 września 2011r.)

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altOrganizacja roku szkolnego 2011/2012 (od dnia 1 września 2011r.) Pięciolatki (rocznik 2006). Od 1 września 2011 r. każdy pięciolatek jest zobowiązany do rocznego przygotowania przedszkolnego (zerówka). Obowiązek ten dziecko może realizować w przedszkolu publicznym. Uwaga! Realizacja programu rocznego przygotowania przedszkolnego (zerówka) jest bezpłatna. Sześciolatki (rocznik 2005). Rodzice sześciolatków w roku szkolnym 2011/2012 mają możliwość wyboru: