joomla templates top joomla templates template joomla

Polska Akcja Humanitarna zaprasza na Światowy Dzień Wody w Toruniu!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altAkcja na rzecz społeczności borykających się z brakiem dostępu do wody pitnej. Odkryjesz, że nie jest to tak odległy problem i że każdy z nas ma wpływ na zasoby wodne na świecie. To już kolejna edycja imprezy organizowanej przez Polską Akcję Humanitarną z okazji Światowego Dnia Wody przypadającego na 22 marca, który w tym roku odbywa się pod hasłem: "Woda dla miast. Odpowiadając na miejskie wyzwania". Ten temat ma zwrócić uwagę na trudne położenie mieszkańców miast, którzy są pozbawieniu dostępu do czystej wody pitnej.

Przychodnia w ramach NFZ

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altOd dnia 14.03.2011 zapraszamy do korzystania z bezpłatnych świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej w ramach ubezpieczenia w Narodowym Funduszu Zdrowia. Zapisy w nowej przychodni: Grzywna 110 tel. 56/651 81 91 begin_of_the_skype_highlighting 56/651 81 91

Szansa na solary

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW latach 2011-2012 planuje się zbudować w gminie solarny system ogrzewania wody w 579 budynkach prywatnych i 20 budynkach użyteczności publicznej. Realizację inwestycji umożliwią środki pochodzące z Wojewódzkiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Wspomniana inwestycja wymaga przygotowania niezbędnej dokumentacji do uruchomienia procedury przetargowej na wyłonienie wykonawcy na jej realizację.

Ogłoszenie Urzędu Skarbowego

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altNaczelnik Drugiego Urzędu Skarbowego w Toruniu w związku z przeprowadzaną kolejną akcją składania zeznań o wysokości osiągniętego dochodu za 2010r. - celem usprawnienia dokonania prawidłowego rozliczenia z podatku oraz ułatwienia podatnikom złożenia stosownych zeznań, zaprasza pracowników Waszego Urzędu oraz wszystkich mieszkańców Gminy na „Dzień Otwarty" w dniu 05 marca 2011 oraz w pracującą sobotę 30 kwietnia 2011 w godzinach od 9.00 do 13.00.W trakcie „ Dnia Otwartego" można dokonać wszelkich czynności w zakresie działania i specyfiki pracy urzędu

Podnoś swoje kwalifikacje zawodowe! Za darmo!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altMieszkańców powiatu toruńskiego, którzy skończyli 45 lat, serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w kompleksowym programie aktywizacji zawodowej, organizowanym przez firmę Knowledge sp. z o.o. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie wykształcenia podstawowego oraz status osoby bezrobotnej. W ramach szkolenia Organizator oferuje: 1. Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym. 2. Trening umiejętności psychospołecznych oraz wsparcie psychologa. 3. Szkolenie komputerowe kończące się uzyskaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności komputerowych ECDL

Wieści dla hodowców i sympatyków gołębi rasowych

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altWszystkich hodowców i sympatyków gołębi rasowych informuje się o planowanych wystawach, które odbędą się w: * w Chełmży w Hali Widowiskowo-Sportowej ul. Hallera 7, dnia 12.02.2011r. 8-18 (sobota) i 13.02.2011r. 8-14 (niedziela) * w Toruniu w Centrum Targowe PARK ul. Szosa Bydgoska 3 dnia 19.02.2011r. 8-17 (sobota) i 20.02.2011r. 7-15 (niedziela) Uprzejmie informujemy, iż podczas wystaw zostanie zorganizowana giełda nadwyżek hodowlanych.

Start projektu „Szkoła przyszła do Ciebie”

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt22 stycznia 2011 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie pierwszego semestru w oddziałach zamiejscowych w ramach projektu „Szkoła przyszła do Ciebie”. Zespół Szkół, Centrum Kształcenia Ustawicznego w Gronowie otworzyło przy współfinansowaniu przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego swoje oddziały w: Gimnazjum w Tłuchowie, Gminie Dobrcz, Gimnazjum w Szczuce, Szkole Podstawowej w Wielkim Rychnowie

Wędrówki rodzinne z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altW najbliższą sobotę tj. 12 marca br. Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu zaprasza mieszkańców miasta oraz wszystkich sympatyków „Wędrówek rodzinnych z PTTK” na kolejną wyprawę za miasto. Spotkanie uczestników wycieczki nastąpi o godz. 8.15 na dworcu PKS przy ul. Dąbrowskiego, skąd o godz. 8.30 wyjadą autobusem do Przyłubia. Trasa przejścia pieszego będzie wiodła z Przyłubia przez leśn. Grodzyna, Jarki , Małe Jarki do Cierpic a długość jej wyniesie ok. 15km. Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski.

Z prac Zarządu

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt9 lutego br. Zarząd Powiatu Toruńskiego odbył kolejne posiedzenie. W drodze uchwały uzgodniono projekt zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Wielka Nieszawka dla części wsi Wielka Nieszawka. Uchwalono również zmiany do Regulaminu Organizacyjnego Powiatowego Urzędu Pracy dla Powiatu Toruńskiego w Toruniu.

ŚPIEWAJMY RAZEM

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altX Festiwal Piosenki „Śpiewajmy Razem”, zorganizowany przez PiMBP – Chełmżyński Ośrodek Kultury i Wojewódzki Ośrodek Kultury w Bydgoszczy, odbył się w dniu 16.02.2011r., w sali imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury. Były to równocześnie eliminacje powiatowe do Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „AWANS - 2011”, który odbędzie się 16.04.br.,w Żninie. Do konkursu stanęło 80 wykonawców w 52 prezentacjach. Wszystkie piosenki oceniało Jury, w składzie: Piotr Janiszewski – dyrektor Szkoły Muzycznej w Chełmży, Krzysztof Szulc – wykładowca tejże szkoły

Burmistrz czyta dzieciom

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt,,Posłuchajcie opowieści o księżniczce i żabie ...”- takim słowami rozpoczął jako pierwszy czytanie bajek dzieciom Burmistrz Chełmży- Jerzy Czerwiński. Dnia 27 stycznia br. Do Miejskiej Świetlicy Dziecięcej w Chełmży, zawitał pan Burmistrz razem z Przewodniczącym Rady Miasta p. Januszem Kalinowskim. W nastrojowej atmosferze stworzonej przez świeczki , kadzidełka najważniejsze osoby naszego miasta, czytały dzieciom ze świetlicy najpiękniejsze bajki, a dzieci przeniosły się w zaczarowany świat wyobraźni . Nieco później wszystkich czekał miły poczęstunek, a goście otrzymali od nas prezenty - ręcznie robione figurki.

Informacja ARiMR

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altBiuro Powiatowe ARiMR w Toruniu informuje, że z dniem 26 stycznia 2011 r. wchodzi w życie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 21 grudnia 2010 r. zmieniające rozporządzenia w sprawie księgi rejestracji bydła, świń, owiec i kóz. Wzory ksiąg zgodne z nowym rozporządzeniem dostępne są na strome internetowej ARiMR www.arimr.gov.pl oraz w siedzibie Biura Powiatowego ARiMR w Toruniu, ul. Rejtana 2-4.

Zima z kompasem

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altPrawie 200 dzieci z regionu brało udział w marszu na orientację „Zima z kompasem”, organizowanego już po raz dwudziesty. Od kilkunastu lat współorganizatorem imprezy jest chełmżyńska Szkoła Podstawowa nr 3. Spora frekwencja pokazuje, że wbrew stereotypom, młodzież da się oderwać od komputerów i Internetu. Co roku wybiera się inne tereny, po których poruszają się młodzi zwiadowcy.