joomla templates top joomla templates template joomla

Bezpłatne szkolenie z zakresu technologii internetowych!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altMieszkańcom powiatu toruńskiego proponujemy kolejną okazję do podniesienia kwalifikacji zawodowych, tym razem z dziedziny informatyki. Kurs organizowany jest przez firmę Trol Intermedia i obejmuje praktyczne szkolenia z zakresu: elektronicznego obiegu dokumentów, elektronicznej skrzynki podawczej, podpisu elektronicznego, systemu zarządzania treścią CMS na stronach WWW oraz Biuletynu Informacji Publicznej (BIP). Serdecznie zapraszamy osoby pracujące, zamieszkałe w miejscowościach poniżej 25 tys. mieszkańców.

Dzień Babci i Dziadka w Miejskiej Świetlicy Dziecięcej w Chełmży

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt21 stycznia br. do świetlicy środowiskowej przy ulicy Tumskiej 12 przybyli przemili goście. Obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka i to właśnie oni zaszczycili nas swoją obecnością. Dzieci przedstawiły program artystyczny, na który składały się deklamacje wierszyków i wykonane w ciekawej aranżacji piosenki. Wszystkie dzieci były bardzo przejęte, niektóre nawet stremowane, ale spisały się na medal. Na zakończenie wręczyły swoim Babciom i Dziadkom laurki i bukiety wykonane z papieru, metodą origami. Później wszystkie babcie wraz z wnukami tańczyły w rytm granej piosenki Krzysztofa Krawczyka - „Zatańczysz ze mną jeszcze raz”.

500 dowodów na to, że "Mieszkamy w ciekawym miejscu"! - zakończenie II edycji Konkursu

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altW piątkowe przedpołudnie 7 stycznia br. sala konferencyjna rozbrzmiewała rozentuzjazmowanymi głosami młodzieży i dźwiękami japońskiej muzyki. Jednak tego dnia ważniejsze od muzyki były obrazy – ponieważ spotkaliśmy się by podsumować II Powiatowy Konkurs Plastyczny z cyklu „Mieszkam w ciekawym miejscu”. W tym roku młodzi artyści ze szkół położonych w powiecie toruńskim mieli za zadanie pokazać w swoich pracach swoje ulubione miejsce na jesienny spacer.

Szkice z dziejów

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altCi wszyscy, których interesują historie małych ojczyzn mogą nabyć wydaną w listopadzie br. nakładem samorządu gminnego książkę autorstwa dr Piotra Bireckiego ”Gmina Chełmża. Szkice z dziejów”. Wspomniana publikacja poświęcona jest Gminie Chełmża i jej mieszkańcom. Ta prawie 270 stronicowa książka z wieloma mapami, kolorowymi fotografiami opisuje dzieje i teraźniejszość Gminy Chełmża.

AKCJA ZIMA - TELEFONY KONTAKTOWE

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altDrogi położone na terenie gminy dzielą się na drogi gminne i drogi wewnętrzne będące własnością gminy, a ich utrzymanie zależy od natężenia ruchu i znaczenia, jakie spełniają w sieci komunikacyjnej gminy. Przyjęte zasady wykonywania usług zimowego utrzymania dróg w gminie są podporządkowane zapewnieniu przede wszystkim prawidłowego i bezpiecznego funkcjonowania komunikacji szkolnej. Dlatego najwyższy standard utrzymania zimowego obowiązuje na drogach, na których odbywa się komunikacja autobusami szkolnymi i na drogach z lokalizacją ważnych obiektów użyteczności publicznej.

Święta Bożego Narodzenia

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altMiłych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wielu radosnych chwil w nadchodzącym Nowym Roku 2011’ Mieszkańcom Gminy Chełmża życzą Przewodniczący Rady Wójt Janusz Iwański Jacek Czarnecki

Podzielili się opłatkiem

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW Chełmżyńskim Ośrodku Kultury spotkali się członkowie Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów, by podzielić się opłatkiem. W spotkaniu przy wigilijnym stole oprócz władz miasta, gminy i powiatu wzięło udział ponad 130. osób. Przybyli goście – wicestarosta Dariusz Meller, burmistrz Jerzy Czerwiński oraz wójt Jacek Czarnecki złożyli wszystkim seniorom życzenia świąteczno-noworoczne, a ksiądz Paweł Dąbrowski pobłogosławił opłatek, którym podzielili się wszyscy uczestnicy spotkania.

KOMUNIKAT

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altMieszkańcom Chełmży przypominamy o obowiązku zapłaty podatku od nieruchomości, podatku transportowego, wieczystego użytkowania gruntu, dzierżawy za grunt oraz opłaty targowej i od posiadania psów. Płatności (za wyjątkiem opłaty od posiadania psów, która płatna jest na konto ZGM sp. z o.o.) można dokonywać w kasie Urzędu Miasta Chełmży przy ul. Gen. J. Hallera 2 (w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 7.00-14.15, we wtorki w godz. 8.00-15.15), a także przelewem bankowym na rachunek nr 12 9486 0005 0000 2828 2000 0027 – BS Chełmno.

Skorzystaj z darmowych szkoleń i wykonaj skok na pracę!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altCentrum Samorządności i Regionalizmu zaprasza do udziału w bezpłatnym projekcie „Skok na pracę!”, skierowanym do 90 osób niezatrudnionych z wykształceniem maksymalnie średnim. Spośród zgłaszających się osób szczególnie premiowane będą: kobiety nieaktywne zawodowo ze względu na opiekę nad dzieckiem lub inna osobą zależną, kobiety powracające na rynek pracy po urlopach macierzyńskich lub wychowawczych, osoby korzystające ze świadczeń pomocy społecznej, osoby uczące się lub kształcące się, osoby długotrwale bezrobotne oraz osoby w wieku 45 lat i powyżej.

ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

Z okazji świąt Bożego Narodzenia, przepełnionych nadzieją i magią wigilijnej nocy, kierujemy do Państwa płynące z serca życzenia radosnych, spokojnych Świąt, a w nadchodzącym roku nieustającej pogody ducha, uśmiechu przyjaciół i wszelkiej pomyślności Przewodniczący Rady Powiatu Starosta Toruński Andrzej Siemianowski Mirosław Graczyk

Weź udział w badaniu satysfakcji klientów 10 Urzędów powiatu toruńskiego

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

W połowie grudnia 2010 r. w 10 Urzędach powiatu toruńskiego uruchomiono system pomiaru i monitorowania satysfakcji klientów. Stanowi on jeden z elementów projektu partnerskiego „Kompetentna kadra, profesjonalny urząd - atutem powiatu toruńskiego” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, realizowanego w ramach Działania V - Dobre Rządzenie (więcej informacji o projekcie na stronie www.tnoik.edu.pl)

24 grudnia 2010 r. (Wigilia) Starostwo Powiatowe w Toruniu będzie nieczynne

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altZ uwagi na fakt, że w tym roku Święto Bożego Narodzenia przypada w sobotę, tj. w dniu wolnym od pracy z tytułu pięciodniowego tygodnia pracy, pracodawca obowiązany jest do wskazania dnia wolnego w innym terminie. Starosta Toruński zarządził, że dniem tym dla pracowników Urzędu w zamian za święto 25 grudnia br. będzie 24 grudnia br. Mieszkańców powiatu i wszystkich zainteresowanych planujących wizytę w Urzędzie prosimy o uwzględnienie faktu, że w Wigilię będzie on nieczynny.

Spotkanie z Chopinem – przegląd inscenizacji dziecięcych grup teatralnych

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altDnia 1 grudnia 2010 r. w Sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury w Chełmży odbył się Powiatowy Przegląd Inscenizacji z okazji Międzynarodowego Roku Chopina. Do przeglądu przystąpiło siedem dziecięcych grup teatralnych: z gminy Chełmża, Czernikowa, Łubianki, Łysomic, Złejwsi Wielkiej oraz Małej Nieszawki i miasta Chełmży. Grupy teatralne z w/w placówek bibliotecznych zaprezentowały bogaty i ciekawy program artystyczny.