joomla templates top joomla templates template joomla

Pierwsza sesja Rady Miasta

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW Sali Mieszczańskiej ratusza odbyła się pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miasta Chełmży. Przedstawiciele Miejskiej Komisji Wyborczej wręczyli mandaty radnym i burmistrzowi miasta. Chełmżyńska rada liczy 15 miejsc, w których zasiądą: Janusz Mikołajczyk, Marek Wierzbowski, Mariusz Kałużny, Grzegorz Sosnowski, Małgorzata Polikowska, Krystyna Myszkowska, Irena Szubrych, Jakub Ingram, Jacek Kałamarski, Zdzisław Zieliński, Krzysztof Zduński, Franciszek Kuczka, Arkadiusz Szwugier, Jarosław Malczyński i Janusz Kalinowski.

Pierwsza Sesja nowej Rady

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altPrzewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego III kadencji informuje, że w dniu 2 grudnia 2010 r. o godz. 13.00, w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, I piętro odbędzie się I Sesja Rady Powiatu Toruńskiego IV kadencji. PROPONOWANY PORZĄDEK OBRAD: 1. Sprawy organizacyjne: * a) otwarcie I Sesji Rady Powiatu, * b) wręczenie zaświadczeń o wyborze na radnego, * c) złożenie ślubowania przez radnych. 2. Stwierdzenie prawomocności obrad

Lokomotywy Darka

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW Galerii pod Ratuszem odbyła się kolejna wystawa z serii „Chełmżanie i ich pasje”. Tym razem swoje hobby w postaci fotografii prezentował Dariusz Kalinowski student Politechniki Poznańskiej. Pasją Dariusza jest fotografia kolejowa. Na zdjęciach można zobaczyć ciekawe ujęcia lokomotyw spalinowych razem z wagonami. Wystawa czynna w godzinach otwarcia galerii.

Wieczór pieśni patriotycznych i wojskowych

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt10 listopada 2010r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Chełmży rozpoczął się ,,Wieczór pieśni patriotycznych i wojskowych”. Zaproszeni goście – dyrekcja szkoły , kombatanci, m.in. p. Krauze i licznie zgromadzeni rodzice i przyjaciele ,,dwójki” wzięli udział w wieczornicy przygotowanej przez uczniów klas III oraz świetlicę szkolną .

Powiat toruński - podsumowanie kadencji 2006-2010

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altKoniec kadencji jest tym momentem, kiedy przychodzi czas na podsumowania. Cieszy nas, że w ciągu ostatnich lat znacząco przybyło mieszkańców powiatu – to znaczy, że nasze wysiłki aby zapewnić Państwu bezpieczne, atrakcyjne i przyjazne miejsce zamieszkania, pracy bądź prowadzenia własnego biznesu przynoszą rezultaty. Zrobiliśmy wiele by poprawić jakość obsługi Klientów, zrealizowaliśmy sporo inwestycji finansowanych zarówno z własnego budżetu jak i ze środków zewnętrznych, w tym funduszy unijnych. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem efektami naszej pracy w ciągu ostatnich 4 lat.

Konkurs "Anioły i aniołki Bożego Narodzenia”

gminachelmza.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altORGANIZATORZY KONKURSU: Centrum Inicjatyw Kulturalnych Gminy Chełmża Biblioteka Samorządowa w Zelgnie CELE KONKURSU: ♦ wspieranie działań i możliwości twórczych dzieci i dorosłych, ♦ uwrażliwienie na piękno sztuki, ♦ umiejętność wykorzystania zdolności twórczych i ich prezentacji, ♦ propagowanie tradycji świątecznych – bożonarodzeniowych, ♦ promowanie twórczości artystycznej mieszkańców Gminy Chełmża.

Przerwy w dostawie energii elektrycznej

gminachelmza.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altRejon Dystrybucji Energa Operator Toruń informuje o przerwach w dostawie energii elektrycznej w dniach: 1. 2.11.2010 w godz. 7.30 – 15.00 w miejscowościach: Zelgno (POM), Zelgno-Bezdół, Szerokopas, Liznowo, Grzegorz; 2. 04.11.2010 w godz. 7.30 – 15.00 w miejscowościach: Brąchnówko, Browina. Przepraszamy za utrudnienia spowodowane koniecznością wykonywania prac eksploatacyjnych przy urządzeniach energetycznych.

Biblioteka Samorządowa w Zelgnie w programie Infrastruktura Bibliotek 2010

.gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altBiblioteka Samorządowa w Zelgnie otrzymała dofinansowanie w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego-Infrastruktura Bibliotek 2010 na zadanie pn. Adaptacja lokalu na funkcje Biblioteki Samorządowej w Zelgnie. Zadanie obejmuje adaptację lokalu w zabytkowej Pastorówce (piętro i strych)w Zelgnie pozwalającej na utworzenie placówki bibliotecznej w nowej lokalizacji.

Sprzedajemy samochody

gmina-chelmno.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

alt10 grudnia odbędą się dwa przetargi na samochody będące dotychczas na stanie jednostek OSP. W Bienkówce o godz. 10.00 odbędzie się przetarg na samochód żuk. Natomast o godzinie 12.00 w Podwiesku na samochód polonez caro.

Wyniki wyborów

gminachelmza.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altWyniki głosowania w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 listopada 2010 roku.Wymaganą liczbę głosów uzyskał i został wybrany na wójta CZARNECKI Jacek Jerzy zgłoszony przez KWW "WIEŚ. do Rady Gminy Chełmża sporządzony dnia 22 listopada 2010 r. przez Gminną Komisję Wyborczą w Chełmży. I. Dla wyboru Rady Gminy Chełmża utworzono 14 okręgów wyborczych.

Są pieniądze z NPPDL - będą nowe drogi!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altDo końca września Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjmował wnioski o dofinansowanie remontów dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat toruński ubiegał się o środki na: drogę powiatową Lisewo – Dubielno – Chełmża, na długości niemal 6 km oraz drogę powiatową Łążyn – Zarośle Cienkie – Smolno, na długości prawie 8 km. Dzięki zaangażowaniu Powiatowego Zarządu Dróg oraz dobrze przygotowanym wnioskom oba projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Powiat toruński otrzyma na te inwestycje w sumie ponad 4 mln zł.

Kameralna impreza Roku 2010.

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altZ przyjemnością informujemy, że na podstawie głosów czytelników oddanych w rankingu portalu MaratonyPolskie.PL, VIII Półmaraton Chełmżyński otrzymał w głosowaniu na najlepsze imprezy biegowe w Polsce nominację w kategorii Kameralna impreza Roku 2010. Pełną listę nominowanych imprez w poszczególnych kategoriach znajdziecie Państwo pod adresem: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=14&action=7 Szczegółowe informacje na temat procedury dalszego głosowania znajdują się pod adresem: http://www.maratonypolskie.pl/mp_index.php?dzial=1&action=7&code=8300&bieganie

Podsumowanie „Święta trzeźwości”

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt20 października 2010r. o godz.1100 w sali imprezowej Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury w Chełmży Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych wspólnie z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną im. Juliana Prejsa zorganizowały podsumowanie tzw.„Święta trzewości”, które tym razem odbywało się pod hasłem „Trzeźwymi bądźmy”. Spotkanie to poprowadziła Pani Jolanta Bilska. W spotkaniu tym udział wzięli zaproszeni goście oraz uczniowie klas VI Szkół podstawowych, Gimnazjum oraz Zespołu Szkół Specjalnych.