joomla templates top joomla templates template joomla

Czego Jaś się nauczył, to i Jan będzie umiał - kto brał udział w Projekcie, ten to dobrze zrozumiał!

powiattorunski.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altPokazy cyrkowe, mini-scenki teatralne, prezentacje poetyckie i multimedialne w wykonaniu uczniów szkół z wszystkich gmin powiatu toruńskiego - to wszystko było udziałem uczestników Konferencji, które odbyła się wczoraj (21.10. br.) w siedzibie Starostwa Powiatowego w Toruniu. Na Konferencji podsumowującej projekt „Czego Jaś się nie nauczy… - wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych w roku szkolnym 2009/2010” spotkali się przedstawiciele Koordynatora, wszystkich partnerów.

Promocja kultury

chelmza.pl/ włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW Sali Mieszczańskiej chełmżyńskiego ratusza odbyła się promocja książki Dariusza Mellera i Piotra Bireckiego pt. „Chełmża. Kultura w dziejach miasta”. Obejmuje ona zagadnienia organizacji, stowarzyszeń, klubów oraz instytucji zajmujących się kulturą na przestrzeni lat. Książka ta jest pierwszą tego typu zawierającą niepublikowane dotąd źródła i informacje ożyciu kulturalnym miasta. W ratuszy zebrało się liczne grono miłośników wydarzeń kulturalnych i historii Chełmży.

Hala sportowa w Grębocinie

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altUczniowie i mieszkańcy Grębocina w gminie Lubicz mogą już korzystać z nowoczesnej hali sportowej. Uroczyste otwarcie obiektu, który powstał przy Zespole Szkół Nr 2 odbędzie się 11 października. Budowę hali wsparł finansowo Urząd Marszałkowski. W ramach inwestycji powstała sala gimnastyczna o wymiarach areny 24x46 m

WIADOMOŚCI Z RATUSZA

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

1 września uroczyście powitano nowy rok szkolny 2010/2011. W chełmżyńskich szkołach uczyć się będzie 1343 uczniów, z tego 416 w gimnazjum. Szczególnie serdecznie witano pierwszoklasistów. Nowy rok szkolny witano równieŜ w chełmŜyńskich przedszkolach, do których uczęszczać będzie 321 dzieci w 13 oddziałach przedszkolnych.

Wymiana dowodów osobistych

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

altW związku z wejściem w życie z dniem 1 stycznia 2009 r. niektórych przepisów dotyczących zmian w ustawie o ewidencji ludności i dowodach osobistych przypominam, że posiadacz dowodu osobistego ma obowiązek wymienić ten dokument w następujących przypadkach :

Wystawa kotów rasowych

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW sali Chełmżyńskiego Ośrodka Kultury odbyła się wystawa kocich piękności. Z różnych stron Polski przyjechało kilkunastu hodowców, którzy pokazali swe kociaki. Jak było można się spodziewać najwięcej atrakcji wzbudziły małe kocięta.

Sztandar dla działkowców

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altOgrody działkowe w Chełmży otrzymały sztandar, to niecodzienne wydarzenie w historii miasta. Na sali mieszczańskiej odbyła się prezentacja sztandaru oraz wybór ojca i matki chrzestnej, a także pocztu sztandarowego. Spotkanie było również okazją do uhonorowania zasłużonych działkowców srebrnymi i brązowymi odznakami.

Wykorzystaj szansę - zostań przedsiębiorcą

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

PolskieTowarzystwo Ekonomiczne Oddział w Bydgoszczy wraz z Partnerami zaprasza do udziału projekcie „Zostań przedsiębiorcą” w ramach Działania 6.2. Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia Priorytetu VI PO KL Rynek pracy otwarty dla wszystkich. Osoby, które zakwalifikują się do udziału w projekcie będą mogły skorzystać ze wsparcia szkoleniowo – doradczego związanego z założeniem firmy.

Ogłoszenie w sprawie przyzagrodowych oczyszczalni ścieków

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

W związku z zamiarem przygotowania przez Gminę Chełmża wniosku aplikacyjnego obejmującego budowę przyzagrodowych oczyszczalni ścieków w ramach działania „Podstawowe usługi dla gospodarki i ludności wiejskiej” w ramach PROW 2007-13 ogłasza się nabór zgłoszeń osób chętnych do uczestniczenia w inwestycji.

„Jestem wolny, kocham siebie..."

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altW najbliższą sobotę 2 października Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu wspólnie z Wydziałem Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia po raz 13 organizują imprezę turystyczno – rekreacyjną p.n. Rajdu „Jestem wolny, kocham siebie, nie chcę się niszczyć”. W imprezie udział potwierdziło ponad 1000 uczestników.

Fińskie pomysły w powiatowych szkołach zawodowych

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

altJak wygląda dzisiaj poszukiwanie pracy? Lista kwalifikacji i doświadczeń w CV, przekonujący list motywacyjny, potem rozmowa kwalifikacyjna i sakramentalne pytanie „A co Pan/Pani tak naprawdę potrafi?”. I wtedy okazuje się, że kucharz, który właśnie ukończył szkołę zawodową niekoniecznie jest tym kucharzem, którego poszukuje restaurator w Toruniu, a mechanik nie zawsze potrafi to co w warsztacie mechanicznym w Lubiczu niezbędne.

Skarby Powiatu Toruńskiego

powiattorunski.pl; Teresa Drążkowska włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt17 września 2010 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Turznie już po raz piąty odbył się powiatowy konkurs wiedzy o zabytkach i historii powiatu toruńskiego dla uczniów szkół podstawowych pn. Skarby Powiatu Toruńskiego. Uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z powiatu toruńskiego - w zespołach trzyosobowych, musieli wykazać się znajomością najważniejszych zabytków powiatu, umiejscowienia ich na mapie, a także umiejętnością odróżniania stylów architektonicznych.