joomla templates top joomla templates template joomla

KIEŁBASIN - DOŻYNKI GMINNE TUŻ TUŻ

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Mieszkańcy wsi Kiełbasin najbliższe dni spędzą na intensywnych przygotowaniach do gminnego Święta Plonów, które odbędzie się już 29 sierpnia br. Zatem pozostało już niewiele czasu, aby wszystkiego dopiąć organizacyjnie przed najważniejszą uroczystością w Gminie Chełmża. Modernizacja obiektów wiejskich dobiegła końca.Świetlica wiejska jest już uporządkowana, umeblowana i gotowa na przyjęcie gości dożynkowych.

Wnętrze świetlicy przyozdobił ustawiony stary kredens z pamiątkami w ramach projektu „Szlakiem Kredensów Przeszłości” . W kilku punktach miejscowości pojawiły się interesujące dożynkowe ozdoby. jednym słowem: w tej miejscowości czuje się atmosferę dożynkową. Tradycyjnie ważną rolę podczas dożynek gminnych pełnić będą starostowie, którzy w kulminacyjnym momencie obchodów święta plonów w Kiełbasinie przekażą symboliczny bochen chleba wypieczonego z tegorocznych zbiorów włodarzowi Gminy Chełmża – Wójtowi Jackowi Czarneckiemu.

Starostów dożynek wybiera się spośród rolników i mieszkańców wsi cieszących się autorytetem w swoim środowisku. W roku bieżącym te zaszczytne obowiązki pełnić będą : Starościna Ewa Kasprzak, Starosta Wojciech Kaźmierczak i Wicestarostowie: Katarzyna Oliwa i Marek Sawicki.