joomla templates top joomla templates template joomla

Mieszkaniec Chełmży zabrał zamówioną paczkę i nie zapłacił. Grozi mu do 12 lat więzienia

włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

 
W miniony piątek  28 października kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód mężczyznę, który dokonał rozboju.
 
Wszystko wydarzyło się  27 września około  godz. 15:00. Kurier jednej z firm,  zadzwonił do odbiorcy paczki w celu zlokalizowania adresu, którego nie mógł znaleźć. Odbiorca wyznaczył drugi adres odbioru przesyłki. 
 
W umówionym miejscu do samochodu podszedł nieznany wówczas nikomu  mężczyzna i razem z kurierem przeszli na tył pojazdu. Tam rzekomy odbiorca  doprowadził kuriera  do stanu bezbronności i zabrał zamówioną  paczkę wartości prawie 3000 złotych. 
 
 
W tej sprawie było wiele niewiadomych. Okazało się, że sprawca zamówił paczkę na dane zupełnie innej osoby a adres, który podał  do jej  odbioru czyli ul. Waryńskiego nie był adresem zamieszkania. 
 
Policjanci jednak nie poddali się. Tak długo i wnikliwie zbierali i analizowali materiał dowodowy w tej sprawie, aż wytypowali osobę, która ich zdaniem dokonała tego rozboju. 
 
Okazało się, że to mieszkaniec Chełmży. W paczce zamówił środki na przyrost mięśni. Część z nich policjanci odzyskali podczas przeszukania mieszkania tego mężczyzny. 
 
Prokurator zdecydował, że 21- latek będzie musiał zgłaszać się trzy razy w tygodniu do najbliższego komisariatu w ramach dozoru, musi zapłacić poręczenie majątkowe i obowiązuje go zakaz opuszczania kraju. 
 
Teraz za dokonanie rozboju może mu grozić do 12 lat więzienia.