joomla templates top joomla templates template joomla

"Pedofil, którego nie było". 8-letnie dzieci wymyśliły "pedofila" aby nie iść do szkoły. Miał nakłaniać je do rozebrania się. Prokuratura stwierdziła, że historia była zmyślona

włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

 
Prokuratura Rejonowa Toruń – Wschód w Toruniu prowadziła śledztwo w sprawie doprowadzenia w dniu 14 listopada 2016 r. w Chełmży, 8 – letnich: dziewczynki i chłopca do poddania się i wykonania innej czynności seksualnej, polegającej na zmuszeniu obojga groźbą do rozebrania się tj. o występki z art. 197 § 2 kodeksu karnego.
 
Przestępstwa tego dopuścić się miał nieznany dzieciom mężczyzna. 
 
 
Czynności wykonywane przez prokuratora, policjantów, wreszcie przez sąd, przesłuchanie małoletnich pokrzywdzonych w trybie art. 185a kpk, doprowadziły do ujawnienia, że dzieci całą tę historię wymyśliły. 
 
Prawdą było jedynie to, że się oboje rozebrały, aby się przeziębić i następnego dnia nie pójść do szkoły. 
 
Skutkiem powyższych ustaleń było umorzenie śledztwa wobec stwierdzenia, że czynu nie popełniono - art. 17 § 1 pkt 1 kpk. 
 
Pozytywnym wnioskiem wypływającym z tej sprawy jest to, że dzieci miały świadomość tego, czego inne osoby w stosunku do nich nie mogą czynić. Negatywnym, że wiedzę tę wykorzystały w niewłaściwym celu.
 

Komentarze  

+1 # ryszard 2017-05-31 22:03
Bardzo podobna sytuacja zdarzyła się w roku 2008.Wtedy jednak "pedofila" wyprodukowali miejscowi policjanci przy pomocy Kapusia Kazimierza B. i przekupionych oraz przymuszonych groźbami ,świadków oskarżenia a dofałszowała toruńskia prokuratorka i skorumpowany sędzia SR Jędrzej C., który przy wyrokowaniu zataił dowody przekupstwa i wymuszenia oskarżycielskic h kłamstw.W myśl art. 168aKpk, w zw. z art.523par.1 Kpk wyrok nie posiada żadnych podstaw i podlega kasacji.Sprawa obecnie znajduje się u Prokuratora Generalnego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować