joomla templates top joomla templates template joomla

"Pedofil, którego nie było". 8-letnie dzieci wymyśliły "pedofila" aby nie iść do szkoły. Miał nakłaniać je do rozebrania się. Prokuratura stwierdziła, że historia była zmyślona

T.N./eSerwis.info; info: Prokuratura, Toruń; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Prokuratura Rejonowa Toruń – Wschód w Toruniu prowadziła śledztwo w sprawie doprowadzenia w dniu 14 listopada 2016 r. w Chełmży, 8 – letnich: dziewczynki i chłopca do poddania się i wykonania innej czynności seksualnej, polegającej na zmuszeniu obojga groźbą do rozebrania się tj. o występki z art. 197 § 2 kodeksu karnego. 

Mieszkaniec Chełmży zabrał zamówioną paczkę i nie zapłacił. Grozi mu do 12 lat więzienia

T.N./eSerwis.info; info: Komenda Policji, Toruń włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

W miniony piątek 28 października kryminalni z toruńskiej komendy doprowadzili do Prokuratury Rejonowej Toruń Centrum Zachód mężczyznę, który dokonał rozboju. Wszystko wydarzyło się 27 września około godz. 15:00. Kurier jednej z firm, zadzwonił do odbiorcy paczki w celu zlokalizowania adresu, którego nie mógł znaleźć. Odbiorca wyznaczył drugi adres odbioru przesyłki. 

WÓJT GMINY Wzorowym Samorządowcem

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Podczas Kongresu Gmin Wiejskich w Serocku w dniach 6-7 października br. Wójt Jacek Czarnecki był jedną z 17 osób, która otrzymała Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego. 

Aktywne przejście dla pieszych w Chełmży!

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

Poznaliśmy już wyniki III etapu głosowania w konkursie zorganizowanym przez Fundację PZU dotyczącym wykonania Aktywnych przejść dla pieszych.

Włącz się w przygotowanie strategii LGD Ziemia Gotyku

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Ziemia Gotyku (LGD) od lipca rozpoczęła prace nad nową strategią rozwoju obszaru gmin wiejskich Chełmża, Łubianka, Łysomice i Papowo Biskupie oraz Miasta Chełmża. Strategia jest opracowywana z szerokim zaangażowaniem mieszkańców w ramach tzw. RLKS – Rozwój lokalny kierowany przez społeczność.

Spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża samorząd

Punkt informacyjny funduszy europejskich serdecznie zaprasza wszystkich przedsiębiorców na bezpłatne spotkanie informacyjne, które odbędzie się 5 sierpnia 2015 r. w Toruniu o godz. 1000.

Konstruował fajerwerki, stracił część lewej i prawej ręki, doznał ran szarpanych, ciętych. Grozi mu 8 lat za nielegalne posiadanie substancji wybuchowych

T.N./eSerwis.info; info: Prokuratura, Toruń; fot: Archiwum/eReporter24.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Mężczyzna, który samodzielnie konstruował fajerwerki przy czym doznał między innymi amputacji urazowej prawej dłoni, kończyny górnej lewej na wysokości przedramienia, rozległych oparzeń, ran cięto – szarpanych, dopowie przed sądem za nielegalne posiadanie materiałów wybuchowych.

Palił się samochód osobowy. Mężczyzna doznał poparzenia rąk i twarzy

T.N./eSerwis.info; info: PSP, Toruń, fot: Archiwum/eReporter24.pl; mapa: google włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

Na ul. Polnej w Chełmży doszło do pożaru samochodu osobowego. Dwa zastępy straży pożarnej brały udział w jego gaszeniu. W pożarze poszkodowany został mężczyzna. Z poparzeniami rąk i twarzy został przewieziony do szpitala przez karetkę pogotowia Sprawę bada policja.

Drogi po i przed modernizacją

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Na bieżąco poprawia się infrastruktura drogowa w Gminie Chełmża. Ostatnio wykonana inwestycja drogowa to modernizacja drogi na terenie miejscowości Skąpe. Koszt wyremontowanego odcinka drogi o długości 477 mb. wyniósł 160 tys. zł.

KIEŁBASIN - DOŻYNKI GMINNE TUŻ TUŻ

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Mieszkańcy wsi Kiełbasin najbliższe dni spędzą na intensywnych przygotowaniach do gminnego Święta Plonów, które odbędzie się już 29 sierpnia br. Zatem pozostało już niewiele czasu, aby wszystkiego dopiąć organizacyjnie przed najważniejszą uroczystością w Gminie Chełmża. Modernizacja obiektów wiejskich dobiegła końca. 

APEL O BEZPIECZNE ŻNIWA

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Rolnicy rozpoczęli zbiór jęczmienia ozimego, za kilka dni ma ruszyć także zbiór rzepaku. Żniwa to okres wzmożonych prac, którym towarzyszy wiele różnorodnych zagrożeń związanych z obsługą maszyn, transportem plonów, pracą na wysokości, a udział w tych pracach dzieci potęguje niebezpieczeństwo wykonywania pracy.

NASZA WIOSKA …W SIECI

gminachelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża gminne

Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów stworzyło portal Naszawioska.pl, za pomocą którego społeczności wiejskie mogą bezpłatnie zakładać swoje strony internetowe w oparciu o specjalnie przygotowany do tego celu szablon. Proces ten jest bardzo prosty, podobnie jak zakładanie konta na portalach społecznościowych. Aby założyć swoją stronę internetową w w/w portalu należy wejść na stronę www.naszawioska.pl oraz kliknąć na przycisk DODAJ SOŁECTWO w prawym górnym rogu. Szczegóły pod numerem tel. 605 123 007.