joomla templates top joomla templates template joomla

AKCJA WIOSNA

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

alt Zapraszamy wszystkich mieszkańców i instytucje z terenu gminy o przystąpienie do uporządkowania swoich posesji i terenów komunalnych. Wiosna i jej warunki pogodowe są sprzyjającym okresem do wykonania tego typu czynności. Posprzątajmy swoje posesje, obejścia i nasz wspólny dom, którym jest gmina. Piękna, schludna i estetyczna przyniesie nam szczególnie w okresie wiosennym i przedświątecznym wiele satysfakcji i radości. Organizator akcji : UG Chełmża – Referat Gospodarki Komunalnej.

Ważne informacje dla uczestników akcji porządkowej: rękawice i worki udostępniane bezpłatnie będzie można pobrać u sołtysów lub bezpośrednio w referacie GK w UG Chełmża.
Zebrane śmieci z poszczególnych miejscowości w dniach 11-13.04.br. trafią na wysypisko śmieci. Śmieci, które podlegać będą wywózce przeprowadzonej przez Urząd Gminy identyfikować będzie jednakowa barwa worków na odpady – kolor czerwony.
 Czekamy na ciekawe relacje ( informacje i zdjęcia) z przeprowadzonych akcji porządkowania wsi w gminie, które zamieszczone zostaną w specjalnym dodatku do Kurendy kwietniowej ( e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Informacja ZGK Sp. z o.o. w Chełmży 
     
Zakład Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. w Chełmży  wprowadził dla mieszkańców Gminy Chełmża zbiórkę odpadów innych niż segregowane. Na teren zakładu w godz. 8.00 – 14.00 można dostarczać takie odpady jak:
- szkło okienne ( szyby okienne)
- sprzęt elektryczny i elektrotechniczny
- worki po nawozach ( big – bag)
- plastikowe meble ogrodowe
- doniczki plastikowe.
Odbiór w/w odpadów prowadzony jest bezpłatnie.