joomla templates top joomla templates template joomla

Jubileusz zespołu muzyczno-tanecznego Zielone Półnutki-Gama

chelmza.pl włącz . Opublikowano w Chełmża wiadomości

altW sali ChOK-u odbył się koncert z okazji jubileuszu zespołu muzyczno-tanecznego Zielone Półnutki-Gama, który od 20 lat działa przy Szkole Podstawowej nr 3 w Chełmży pod kierunkiem pani Jolanty Bilskiej. Na uroczystość przybyli byli członkowie zespołu, władze miasta, sympatycy i przyjaciele grupy. Publiczność bawiła się doskonale, artyści zaprezentowali swoje talenty w różnorodnym repertuarze. Program był okazją do wspomnień, wzruszeń, podziękowań i gratulacji. Wszystko zaczęło się w 1990r. Wtedy zrodził się pomysł utworzenia grupy, aby uzdolnione dzieci mogły rozwijać się, uczyć i bawić. Swoją nazwę zespół zaczerpnął z piosenki ze słowami Doroty Gellner :
Ja jestem Zielona Półnutka, W zielonych skarpetkach i butkach, W sukience zielonej jak listek, Półnutka inna niż, wszystkie. Radosna, optymistyczna piosenka towarzyszy grupie już 20 lat. Taki też jest charakter zespołu. Dzieci pracują mozolnie, cierpliwie, ale z zapałem i radością. Mają wiele frajdy ze wspólnych ćwiczeń, spotkań; cieszą się sukcesami, są szczęśliwe, zadowolone, a rodzice dumni z osiągnięć swoich pociech.

Przez dwie dekady skład zespołu zmieniał się. Ci, którzy zaczynali 20 lat temu, dziś są dojrzali, mają swoje rodziny, niektórym posiwiały skronie. Ale ciągle przybywali nowi, chętni, pełni pomysłów i zapału. Najmłodsi wystąpili podczas koncertu jubileuszowego. Dzieci grają na organach, fletach prostych, metalofonach altowych, dzwonkach chromatycznych, akordeonach. Przygotowują różnorodny repertuar – od piosenki dziecięcej, pląsów, poprzez melodie ludowe do znanych nowoczesnych przebojów. Śpiewają i tańczą. W swoim dorobku mają programy na różne okazje, uroczystości, spotkania.

Każdą uroczystość zespół wita odświętnie, z uśmiechem na twarzach i radością w sercu. I tak 20 lat trwa piękna przyjaźń Zielonych Półnutek i publiczności -razem śmieją się, wzruszają, odnajdują dobre słowa, stają się artystami.

Zespół grał, śpiewał i tańczył dla miasta i gminy Chełmża, gościnnie występował w Szczecinie, Bydgoszczy, Golubiu – Dobrzyniu, Toruniu. Muzyka i taniec zawsze będą bliskie człowiekowi. Są sposobem przeżywania i okazywania uczuć i emocji. Pozwalają marzyć i spełniają marzenia. Wszystkim, którzy przez 20 lat pomagali spełniać marzenia Zielonych Półnutek i ich opiekunki , okazywali wsparcie, życzliwość i pomoc w artystycznym rozwoju zespołu, serdecznie dziękujemy. Wielki poeta Goethe powiedział: „Gdzie słyszysz śpiew tam wejdź, tam dobre serca mają. Źli ludzie, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają….”