joomla templates top joomla templates template joomla

Są pieniądze z NPPDL - będą nowe drogi!

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt Do końca września Wojewoda Kujawsko-Pomorski przyjmował wnioski o dofinansowanie remontów dróg w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Powiat toruński ubiegał się o środki na: drogę powiatową Lisewo – Dubielno – Chełmża, na długości niemal 6 km oraz drogę powiatową Łążyn – Zarośle Cienkie – Smolno, na długości prawie 8 km.

Dzięki zaangażowaniu Powiatowego Zarządu Dróg oraz dobrze przygotowanym wnioskom oba projekty zostały zakwalifikowane do dofinansowania. Powiat toruński otrzyma na te inwestycje w sumie ponad 4 mln zł. Zgodnie z planowanym zakresem prac w obu przypadkach zostaną wykonane roboty nawierzchniowe, prace w zakresie odtworzenia rowów i profilowanie poboczy. Drogowcy wymienią oznakowanie pionowe i - w celu poprawy bezpieczeństwa rucho drogowego - naniosą oznakowanie poziome. Piesi i pasażerowie autobusów będą mogli także korzystać na obydwu drogach z przebudowanych zatok autobusowych oraz chodników.

Przyjdzie nam na nie jednak poczekać do przyszłego roku: sprzęt wyjedzie na drogi w kwietniu, a zakończeni e prac zaplanowano na sierpień przyszłego roku.