joomla templates top joomla templates template joomla

Skarby Powiatu Toruńskiego

powiattorunski.pl; Teresa Drążkowska włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt17 września 2010 r. w Zespole Szkół Nr 2 w Turznie już po raz piąty odbył się powiatowy konkurs wiedzy o zabytkach i historii powiatu toruńskiego dla uczniów szkół podstawowych pn. Skarby Powiatu Toruńskiego.
Uczniowie klas IV i V szkół podstawowych z powiatu toruńskiego - w zespołach trzyosobowych, musieli wykazać się znajomością najważniejszych zabytków powiatu, umiejscowienia ich na mapie, a także umiejętnością odróżniania stylów architektonicznych. Każdy zespół zobowiązany był ponadto do przygotowania i przedstawienia prezentacji multimedialnej o zabytkach gminy.

W rywalizacji o I miejsce najlepsza okazała się reprezentacja gminy Łysomice w składzie: Weronika Grzęda, Natalia Santorek i Anna Wójcik. Kolejne miejsca zajęli: Katarzyna Reszkowska, Julia Majewska i Kinga Kotkiewicz z gminy Chełmża - II miejsce, Jan Kwiatkowski, Adrian Zatorski i Wiktoria Ejsmond z gminy Czernikowo – III miejsce oraz Zuzanna Nowak, Olga Kowalska i Patrycja Mazurek z gminy Wielka Nieszawka – IV miejsce.
Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa w Turznie, a nagrody ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Toruniu wręczał Wicestarosta Toruński Dariusz Meller.