joomla templates top joomla templates template joomla

Wycieczki z PTTK

powiattorunski.pl włącz . Opublikowano w Chełmża powiatowe - Toruń

alt

W najbliższy weekend Oddział Miejski Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego im. Mariana Sydowa w Toruniu zaprasza turystów do udziału w 3 wycieczkach: dwóch pieszych i jednej rowerowej.

Miłośników cyklu wycieczek pieszych po okolicach Torunia zapraszamy w sobotę 4 września na „Wędrówki rodzinne z PTTK”. Zbiórka wyznaczona została o godz. 8.20 na dworcu PKP Toruń Główny, z którego o godz. 8.37 odjedzie pociąg do Cierpic (kierunek Bydgoszcz). Przodownik turystyki pieszej Leszek Zbijewski poprowadzi uczestników trasą z Cierpic przez Zajezierze, jezioro Stare, jezioro Nowe, do Suchatówki. Długość przejścia pieszego wyniesie około 14km.

W niedzielę 5 września sympatycy wycieczek z cyklu „Spotkania z zabytkami” będą mieli okazję zapoznać się z historią Fortu IX. Spotkanie turystów zostało zaplanowane na godz. 10.00 przy placu Gen. Skalskiego ( dawny stadion Apatora ). Wycieczkę poprowadzi przodownik turystyki pieszej Marian Rochniński, który zapozna przybyłych z historią, dotychczasowymi funkcjami obiektu oraz obecnym stanem związanym z rewitalizacją obiektu.

Również w niedzielę 5 września odbędzie się wycieczka rowerowa z cyklu „Niedzielna wycieczka rowerowa”. Spotkanie turystów odbedzie się o godz. 10.00 przy skrzyżowaniu ulic Chrobrego i Mlecznej. Przodownicy turystyki rowerowej Elżbieta Jarmoszewicz i Andrzej Zaremba poprowadzą uczestników trasą z Torunia przez Turzno, Kamionki, z powrotem do Torunia. Długość trasy wyniesie ok. 40km. W czasie wycieczki cykliści obejrzą zespół pałacowo – parkowy w Turznie.